Nauka rysunku? Czemu nie?! :) Dowiedz się jakie korzyści płyną z artystycznej edukacji dzieci?

Sztuka jako czynnik rozwoju poznawczego dziecka.

Rysowanie odgrywa dużą role w naszym rozwoju poznawczym. Może pomóc nam nauczyć się pisać i myśleć kreatywnie, rozwijać koordynację ręka-oko, doskonalić umiejętności analityczne oraz nie ograniczać się w pomysłach. Sztuka jest ważna, ponieważ pomaga nam czuć się wolnym, odświeżonym i radosnym. Pozwala nam zobaczyć różne perspektywy na nasz świat, nasze emocję i naszą możliwą przyszłość. Szkicowanie i rysowanie to świetny sposób na poprawę umiejętności twórczych i rozpoczęcie myślenia w inny sposób. Sztuka pokazuję, że zwykle istnieję więcej niż jeden sposób rozwiązywania problemu, zachęca do otwartego myślenia i kreatywności. Rysowanie pomaga wyjaśnić koncepcję, tworzyć nowe projekty i komunikować myśli w sposób, którego nie potrafią słowa.

W czym pomaga nam rozwój artystyczny?

Edukacja artystyczna polega na dawaniu dzieciom możliwości bycia kreatywnym. Każdy ma w sobie chęć do tworzenia i odkrywania otaczającego nas świata, a sztuka jest bardzo satysfakcjonującą do tego metodą. Badania pokazują, że edukacja artystyczna naprowadza uczniów na działania, które umożliwiają cenny rozwój fizyczny i umysłowy. Sztuka angażuje zmysły dzieci w zabawę otwartą, wspiera rozwój społeczno – emocjonalny i multisensoryczny. Gdy dzieci przechodzą do szkoły podstawowej i dalszych etapów edukacji, sztuka nadal zapewnia możliwości rozwoju mózgu, opanowania, poczucia własnej wartości i kreatywności.

 

Korzyści płynące z uczestnictwa w zajęciach artystycznych.

– zdobywanie nowych umiejętności

– rozwój kreatywności i twórczego myślenia

– rozwijanie cierpliwości i skupienia

– poprawianie umiejętności komunikacyjnych

– poprawianie zdolności motorycznych

– poprawianie koordynacji ręka-oko

– buduje zaufanie

– nawiązywanie nowych przyjaźni w obrębie wspólnej pasji

 

Kurs rysunku dla dzieci w naszej szkole to połączenie nauki z doskonała zabawą. W ten sposób możesz mieć pewność, że podczas gdy Twoje dzieci nabywają nowych umiejętności, również dobrze się przy tym bawią!

Rysunku i malarstwa uczymy nowymi metodami i technikami, dzięki temu kształcimy wyobraźnie oraz twórcze myślenie. W Jupi Art School dziecko zaprzyjaźni się z innymi dziećmi i wytworzy wspólną pasję do sztuki. Co więcej, tworzenie sztuki w grupie to idealny sposób nie tylko na doskonalenie umiejętności tzw. „team-work”, ale również na opanowanie uczenia się od siebie nawzajem, z zachowaniem szacunku do pracy innej osoby.

 

 

Podsumowując, nabycie umiejętności rysunkowych i twórczych może być ogromnym atutem i przyczyni się do dalszego rozwoju Twojego dziecka, a korzyści płynące z zajęć plastycznych są zbyt duże, by z nich zrezygnować! 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie – sprawdź naszą Politykę prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.